REAL FIESTA --> BLOG --> SEYAHAT --> 80'LER

 

ANASAYFA    Hakiki Muhabbet    80'lerin TV Dizileri    80'lerin Çizgi Filmleri    İngiltere    Fransa   İspanya   İtalya   İsveç    Japonya   Macaristan   Bardak Altlıkları

 

2007 Londra Seyahati

 

Londra1    Londra2    Londra3    Londra4    Londra5    Londra6    Londra7    Londra8    Londra9    Londra10

 

   

London Eye'a geldiğimizde muhteşem bir görüntü ile karşılaştık . County Hall'da Star Wars sergisi vardı !!! . Giriş £16,50 , bangır bangır o gaz müzik çalıyor. Allahım bir de yanımda ışın kılıcım olsa idi çılgın atacaktım.

Dönmedolap'dan önce Yıldız Savaşları sergisine girdik. Aslında giriş ücreti pahalı bir sergi, çünkü bu şehirde müzelerin hepsi ücretsizdir.

London Eye    
  Serginin girişinde bizi zararsız bir stormtrooper karşıladı. Jedi gücümle kolayca kendisinden kurtulduk.

Londra'daki hemen her müzede olduğu gibi burada da istediğiniz gibi fotoğraf çekmek serbestti.

Stormtrooper    
  Filmlerde kullanılmış tüm kostümleri müzede gördük, özellikle Prenses Leia'nın altın köle bikinisi ile kraliçe Amidala'nın tören kıyafetleri gözalıcı idi.
Obi Wan Kenobi kostümü    
  Kullanılan uzay araçları, pod racerlar, X Wing, Ticaret Federasyonu gemisi, hepsinin modeli, maketi, çizimi, skeçlerini bu sergide görme şansımız oldu. ne kadar şanslıyım değil mi?

Ayrıca George Lucas'ın filmler için yaptığı storyboardlar da sergileniyordu. Koridorlar boyunca yerleştirilmiş ekranlarda da filmler gösteriliyordu.

R2D2    
  Eski dostlarımız R2D2 ve C-3PO'yu görünce çok sevindik. Lady Charlotte zamanında benim için bunların uyuncağını toplamıştı Burger King'den.
C3PO    
  Lord Vader'ın odasına girerken resmen ürktük, oda karanlık idi, ortalıkta kimsecikler yok idi ve de sürekli o meşhur pıhhhsssss nefes alma sesi duyuluyor idi.
Darth Vader    
  Neyse ki Master Yoda bizi gücün aydınlık tarafına çekerek Vader'dan kurtardı. Jedi şövalyesi kılığına girmiş yakışıklı sergi görevlileri de ellerindeki ışın kılıçlarını sallaya sallaya ortalıkta dolaşarak gözlerimizi şenlendirdiler.
Master Yoda    
  London Eye'a binebilmek için County Hall'da kuyruklarda bekleyip £15 ödedik ve biletlerimizi aldık, sonra dışarı çıkarak dönmedolabın kuyruğuna girdik. Sıkı bir arama ve güvenlik kontrolünden geçtikten sonra nihayet bir odacığa bindik ve uçuşa başladık.
London Eye    
  Odamız yükseldikçe Thames nehrinin ve civarının manzarası gözönüne seriliyor idi.
London Eye'dan Waterloo Köprüsü    
  Waterloo Köprüsü'nün ucunda yer alan Charing Cross şehrin en büyük banliyo istasyonu idi.
London Eye'dan Charing Cross    
  Dönmedolaptan indiğimizde fena bir yağmura yakalandık, bir süre London Eye hediyelikleri mağazasında oyalandık, buradan magnet ve iğne aldık £2
London Eye'dan Parlemento    
  Yağmurla beraber hava soğumuş idi. Covent Garden'daki  Marks & Spencer'dan kaşmir bir atkı aldım £5 . Bu atkı Londra'da en işe yarayan eşya idi. Tişörtle bile gezerken inceden bir ayaz insanı titretebiliyor.
Real Fiesta Seyyahları Londra semalarında uçuyor    
  Şehirde adımbaşı bulunan Starbuck's şubelerinden birinde birer kahve içtik. Grande Mocha £2,5
London Eye'dan County Hall    
  Yemek için Pizza Express'e girdik ve nefis İtalyan yemekleri ile kendimize ziyafet çektik. ince hamurlu Il Padrone pizzası, kocaman şişesi ile leziz Peroni birası, üzerindeki fesleğenli domatesli sosu ile midemizi şenlendiren patlıcanlı sebze güveci , sarımsaklı ekmek ve son olarak espressoları patlatmış idik.  İki kişi toplam £30 + £5 bahşiş ödedik.
Sarımsaklı ekmek ile fesleğenli domates soslu sebze tabağı    
  Marks & Spencer'da Sabah kahvaltısı için güzel bir ekmek alarak eve döndük. £1,15 
Don Corleone pizzası ve Peroni birası    

 

Londra1   Londra2   Londra3   Londra4   Londra5   Londra6   Londra7   Londra8   Londra9   Londra10

 

ANASAYFA    Hakiki Muhabbet    80'lerin TV Dizileri    80'lerin Çizgi Filmleri    İngiltere    Fransa   İspanya   İtalya   İsveç    Japonya   Macaristan   Bardak Altlıkları