KÖLE İZAURA (Escrava Isaura)


İşte Türkiye'de hem de gece vakti yayınlanan ve erkeklerin de bayılarak seyrettiği ilk pembe dizi Köle İzaura idi. Hoş o zamanlar pembe dizi ne demek bilemezdik. İzaura, şeytani kötü adam Senyor Leonsiyo'nun kölesiydi ama beyazdı. Leonsiyo'nun buna yapmadığı eziyet kalmamıştı, çünkü içten içe de İzaura'ya aşıktı ama İzaura Leonsiyo'nun tüm avanslarını reddeder, Alvaro diye sarışın bir tipi severdi ve sürekli özgürlüğüne kavuşmak için çabalardı, pek te dindardı, boynundaki haçı hiç çıkartmazdı. Bu diziden sonra evde, işyerinde çok iş görenlerin "köle izaura'ya döndüm" demesi moda olmuştu.

10 Comments:

At 23 Ağustos, 2006 13:26, Blogger yaprak said...

ne büyük zevk ile izlerdik bunu ablam ile, ikimiz de minicik cocuklardık. İsaura'nın da kölesi olduğu adama Sümük Püsürük ismini takmıştık.

Saygılar

 
At 03 Ekim, 2006 19:34, Anonymous Adsız said...

Yaaa arkadaş bu isaura denen kadın şaşı çirkin denilecek bir kadındı ama ne hikmetse dizideki bütün playboylar bu kadına aşıktı. Ben de derdim ki kendi kendime "kardeşim ben mi göremiyorum bu kadındaki güzelliği. Gariplik ya bende ya bu dizide" hadi bakalım hayırlısı

 
At 12 Ocak, 2007 13:54, Anonymous Adsız said...

Ben hala bu diziyi ilk seyrettiğim günü hatırlıyorum. Gecenin köründe yatmamıştım, okul yoktu galiba o günlerde, annemle izlemiştik. Güzel gelmişti o zamanlar. Müziğini ise hala hatırlarım. Zaten o yıllarda okullarda bir bu dizinin müziği bir de kimsesiz çocuk remi'nin müziği çalınırdı hep.

 
At 24 Haziran, 2007 23:38, Anonymous Adsız said...

Müziğide çok meşhurdu stadlarda hala söylenir :))

 
At 17 Temmuz, 2007 18:35, Anonymous ulashima said...

Brezilya dizisi kavramını getiren dizi işte budur. sonrasında ise "Küçük Hanım" bir de "Unutulmayan kadın" dizileri vardı.

Sahi, o dizi nasıl bi şeydi?

 
At 03 Ekim, 2007 10:36, Blogger adilek06 said...

kucuk hanim ve kole izavra turkiyede ilk defa ailenin tum uyelerinin hatta tekrarlarinin yazliklarda komsular ile cumbur cemaat izlendigi ilk dizilerdir..
kole izavra da biraz uyuzdu ama neyse :)

 
At 20 Mayıs, 2008 23:46, Blogger delal said...

kole ızaura yı ben ısten gelınce yorgun bır gunumde annamın bana kole ızaura demesıyle merak saldım dızıyı bende ızlemek ısterdım

 
At 27 Mayıs, 2008 23:41, Anonymous dödddd said...

nan annem bana hep köle isauraya döndüm diodu bn de ne lan bu diodum öğrendim ii olu

 
At 14 Ekim, 2008 19:05, Anonymous Adsız said...

ben bu diziyi izlemek istiyorum nasıl izleyeceğim

 
At 27 Haziran, 2009 05:28, Blogger muhoka said...

ben isaurayı kapoera yapan zenci sanıyodum, döve döve geberttiydi çiftliğin kahyasını..

 

Yorum Gönder

<< Home