HAVA KURDU (Airwolf)


En sevdiğimiz dizi müzikleri dalında başa güreşen son derece gaza getirici açılış jeneriği ile bizi heyecandan heyecana sürükleyen dizilerden biri de Hava Kurdu idi. Hava Kurdu teknoloji şahikası son derece modifiye bir helikopter idi. Kızların idollerinden Jan-Michel Vincent, Hava Kurdu'nu uçuran Hawke'ı canlandırırdı, eski meşhur artistlerden Ernest Borgnine de yardımcısı Dominik'i oynardı. Bunlar ne zaman vukuat olsa cihazı sakladıkları mağaradan çıkartır, kötüleri haklarlardı, çünkü bu helikopter maşşallah Yıldız Savaşları'ndaki Millenium Falcon gibiydi, hedefe kilitlendi mi, attığını vururdu. Hedefe kilitlenmek lafı bu diziyle dillerimize pelesenk olmuştur.

14 Comments:

At 10 Ağustos, 2006 12:01, Anonymous Adsız said...

slm

 
At 12 Ağustos, 2006 11:55, Anonymous Tonguc said...

Benim aklımda bu pilot herifçi ile ilgili bir muamma halla mevcutt guzen şöyleki...
bu pilot herifin önceden kaymak gibi bir cildi vardi (nası yani!) sonra yanakları çiçek bozugu gibi bir cildle oynadı uzun bi süre neden? dizide kazamı ne oluyodu ? he hatırladınmı yoksa ben mi salladım acep....

 
At 15 Ağustos, 2006 10:23, Anonymous Cemil said...

Daha önce TRT de izlediğim Bu dizi yeni tarihte Ege tv de rast geldim seyrettim. Hala hoşuma gitti. Çok güzel bir dizi idi.

 
At 23 Ağustos, 2006 11:37, Anonymous NEC said...

O helikopter acayipti yaaa..
Bi mağara gibi bi yerden çıkardı sanırım...

 
At 24 Ekim, 2006 17:18, Anonymous Adsız said...

acaba pilotumuz ağabeyini bulabildi mi ? dizi boyunca ağabeyini arıyordu çünkü. ben star tv de izlemiştim ve maalesef pek düzenli yayınlanmadığı için son bölümü de gösterildi mi bilmiyorum...
seckinar@yahoo.com

 
At 14 Kasım, 2006 04:05, Anonymous sid said...

bu abinin birde evde bekleyen bi sevgilisi vardı ve hiç bir zaman ne iş yaptığını çözemedi kızcağız tam olarak hep ne oldu nerdeydin ohaa artık yaralanmışsın sen falan diye abiye sordukça da hep saçma sapan uyduruk hikayeler dinlerdi.

 
At 15 Mart, 2007 08:46, Anonymous Adsız said...

mukemmel bir diziydi bir kac yil sonra da bu diziye benzeyen blue thunder diye bir dizi gelmisti trt ekranlarina iki dizininde acilis introlari cok guzeldi
www.retrojunk.com adli siteden cizgi film ve dizlerle ilgili pek cok introyu bulabilirsiniz

 
At 03 Haziran, 2007 18:12, Anonymous Adsız said...

diziyi çekici ve kaliteli kılan öğelerden en önemlisi başrol oyncularıydı. ernest borgine ve jan-michael vincent son derece üstün bir performans sergiliyorlardı. dizi, 1984-1987 yılları arasında çekilmiştir.

 
At 23 Ağustos, 2007 12:42, Anonymous Adsız said...

helicopterleri comanchi ydi

 
At 13 Aralık, 2007 18:23, Anonymous sercan ali said...

aslında hava kurdu dediğimiz helikopter ööle süper manyak bi alet değildi ya. altından 3 tane füze atabilen bir sistemi avrdı, kanatlarda da otomatik tüfenk...hızlıydı, bir de şaha kalktıından çıkardıı o gaz veren ses...iyi diziydi yine de

 
At 24 Şubat, 2008 01:46, Anonymous Adsız said...

yanlıs hatrlamyosam her bolumde konuyla alakalı alakasız birinide bu helikoptere bindiriyolarda!!!
yardimci olsn die..
yada bn yanliş hatrliyorm biara starda yayınlaniodu

 
At 25 Ağustos, 2008 14:51, Blogger Hunter said...

Canavar bir dizydi beee

 
At 18 Ocak, 2009 04:26, Blogger Hakan said...

Hava Kurdu artık bir efsane oldu. İnanır mısınız? Günümüzde hiçbir dizi beni Hava Kurdu kadar etkileyemiyor. Çocukluğumun vaz geçilmez tek hayaliydi... Hele ki dizinin intro müziği yok mu!!! Sizleri bilmem ama uçak düşüren tek helikoter Hava Kurdu idi.

 
At 18 Ocak, 2009 04:26, Blogger Hakan said...

Hava Kurdu artık bir efsane oldu. İnanır mısınız? Günümüzde hiçbir dizi beni Hava Kurdu kadar etkileyemiyor. Çocukluğumun vaz geçilmez tek hayaliydi... Hele ki dizinin intro müziği yok mu!!! Sizleri bilmem ama uçak düşüren tek helikoter Hava Kurdu idi.

 

Yorum Gönder

<< Home