Google
 
Web www.realfiesta.com

Çocukluğunu 80'lerde yaşayan bizlerin önce TRT'de sonra özel kanallarda izlediğimiz, unutulmaz çizgi filmler.

Pazartesi, Nisan 17, 2006

HEIDI

yamuk ağızlı haydi
Kara saçlı ve domates yanaklı bir kızdı, kırmızı gömleği, pembe eteği ve kocaman bir poposu vardı, bu Heidi ne zaman dağlardan bayırlardan yuvarlansa eteği kafasına geçer, biz de bunun kocaman beyaz donlarını seyrederdik. Donlarını fora eden ilk çizgi karakter herhalde buydu. Keçi çobanı Peter'le dağbaşlarına çıkar oynaşırdı. En dikkat çekici bir diğer özelliği de yamuk ağzıydı. Bu kızın ağzı yanağından açılırdı. O da inadına o yamuk yandan ağzıyla "büyüükkbabaaa, büyüükbabaa" diye çığlıklar atar, büyükbaba da sussun diye buna keçi peyniri kızartırdı. Ah o peynirden nasıl canım çekerdi anlatamam. Sonradan Heidi büyük şehire inerek Clara ile arkadaş olmayı da ihmal etmedi. Ama peynirsiz yaşayamayacağı için dağlara geri dönmüştü.

90 Comments:

Anonymous Adsız said...

en sevdiğim çizgifilm heidi idi. hatta şöyle söyliim ben ilk okumayı öğrendiğimde bana heidi'nin kitabı hediye gelmişti. okurken hayal ettiğim bu sevimli kahramanı televizyonda görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam size. şimdiler de de zaman zaman televizyonda tek bölüm kıslatılmış hali ile verior ama eski tadı yok ya çoçukluktan ya da bir sonra ki bölümü beklememin heyecanından..

hatırlayan var mı bilmem; ama heidi'nin Frankfurt'a gittiğinde beyaz ekmekleri yemeyip ninesine götürmek üzere biriktirdiği bölüm vardı ne kadar duygulu ve ince bir davranış..

19 Nisan, 2006 13:54

 
Blogger tubatita said...

27 yasinda hala gece yatarken bir bolum heidi okuyorum...neden mi? cocuklugun en ozgur en masum en insancil cizgisiydi heidi benim icin. simdi buyudukce insan en cok o saydamligi, buyukbaabaaaaaaa, peteeeerrrr diye cani istedigi gibi bagirarak kosmayi ozluyor. bir de gece basini yastiga koyunca saman yatakta gozlerin yildizlara dalarak uyuyabilmeyi, aklinda hayat takili olmadan...

19 Nisan, 2006 15:30

 
Anonymous Adsız said...

muziginin almanca versiyonu daha guzel, ah bi bulan olsa...

20 Nisan, 2006 22:09

 
Anonymous Adsız said...

ya benim heidili beslenme cantam vardi; ilkokulda mi anasinifinda mi neydim. kim aldiydi hatirlamiyorum ama ailece sevilen bi sahsiyet olmali ki annem zorla kullandiriyordu. olcak is mi oglan cocuguna heidili beslenme cantasi bilader. "kaybettim" ben de tabi bi sure sonra. du bi sorayim anneme hangi densiz almisti, belki hatirliyordur.
emre

28 Nisan, 2006 17:12

 
Anonymous E.C. said...

bu cizgifilmdeki her elbise sanki ipekten gibiydi.

02 Mayıs, 2006 00:25

 
Anonymous Adsız said...

En sevdikleriminden bir tanesiydi Heidi..Bişiy itiraf etmek istiyorum:) Zürich'e uçarken Alplerin üzerinden gerçekten Heidi'yi görebilirmiyim diye aklımdan geçirdim bir an..Ve bakındım hangi tepelerde Peterle sürüyü otlatmış olabilirler acaba diye ve bir kulübe aradı gözlerim..

ben de müziğin almanca versiyonunun daha güzel olduğunu düşünüyorum..umarım bir bulan çıkarr..

02 Mayıs, 2006 15:47

 
Anonymous Adsız said...

Ben acayip yemek seçen bir evlat olmama rağmen en çok Heidi'nin büyükbabasının koca tencerelerde yaptığı patatesli yemek fikrini severdim!! Ne biliim,bana çok leziz görünürlerdi :):)

03 Mayıs, 2006 00:15

 
Blogger Ersan said...

jingle ındaki hollaaahiiyii lahi lahi hii hi hi hiiiiiii bölümünü hala agzımdan düşürmediğim sevimli çizgi dizi :)

07 Mayıs, 2006 01:01

 
Blogger aysenur said...

ay bayılıodumm bunaaa yaa...hiçbi bölümünü kaçırmaz,diğer bölümü sabırsızlıkla beklerdim...bana da benziodu :) hele şu ekmekleri yokmuu,ayy nası güzel nası güzel :) büyükbabanın yaptığı yemeklerr...ama ekmek favorim :) yeşillikler,orman,ağaçla konuşmasıı,peter,clara...hele müziği halalaiiii,haalaallaaiiii naynaynnnaa... :) ya ben çocuk olmak istiyomrum tekrar :(

09 Mayıs, 2006 12:59

 
Anonymous Adsız said...

yaa heidi alplerde yaşamıyo mu şarkının almanca olmamasındaki sebep ne hevesim bi kırıldı ki şarkıyı dinleyince anlatamam ama yine de danke schon

15 Mayıs, 2006 22:54

 
Anonymous fragile dreams said...

şarkıyı bulmanız bile büyük bi incelik ama şunu söylemeden geçemeyecem heidi alplerde yaşıyo ve jenerik müziği de doğal olarak almanca sarkının sözleri başlayınca uğradığım hayal kırıklığını görseydiniz... daha fazla konuşamicam
danke schon

15 Mayıs, 2006 22:57

 
Anonymous Dionysian said...

Yorganım, yastığım hepsinde Heidi kırlarda vardı benim... evlendim tocam oldu bigün onlarda eskileri çıkarıyolardı ki ne göriim onunda yatak takımı Heidiliymiş hani önce kıskanmadım diiil.

22 Mayıs, 2006 15:55

 
Anonymous Adsız said...

Heidi'nin ne kadar yese de bi türlü bitmek bilmeyen ve büyük bi iştahla yediği kurabiyelerini hala unutamam. nasıl dakikalarca yemesine rağmen o kurabiye aynı boyutta kalırdı? hala kafama takılır bu soru:)

26 Mayıs, 2006 23:10

 
Anonymous Adsız said...

Heidi'nin ne kadar yerse yesin bi türlü bitmek bilmeyen ve büyük bi iştahla yediği kurabiyeleri hatırlıyorum da... nasıl o kurabiyelerden üstüste bi sürü ısırık alsa da hep aynı boyutta kalırdı? BİTMEYEN KURABİYE:)

26 Mayıs, 2006 23:31

 
Blogger elmagnifico said...

bu alpler de herşey çok bereketliydi. ekmekler, sütler, peynirler bitmezdi. bi de bu dağın yamacındaki köylüler çok cahildi, heidi nin dedesi bazen, bulara da akıl vermek zorunda kalırdı. bir dağ yamacı bu kadar sıcak olabilirdi.

ulan trt ne seninle ne de sensiz!!

13 Haziran, 2006 23:11

 
Anonymous Adsız said...

heidi yaa favori çizgi dizi kahramanım=) hep yaşantısına özenirdim hala daha özenmekteyim.alpler,büyükbaba,peter!!kırlarda dilediği gibi koşup,o bol oksijenli havayı soluyan hayat dolu,kötülük bilmeyen birine özenmemek mümkün mü?
kitapları vardı bide bende heidinin.ay off çok özledim heidi izlemeyi..canımsın heidi ahuh=)

14 Haziran, 2006 11:51

 
Anonymous Adsız said...

şahane detaylarla dolu bir çizgi filmdi. bir seferinde, heidi yatağindan kalkip ters dönmüş terliğini ayağıyla düzelterek giymişti. hepimizin yaptığı gibi... çizerin hiçbir mecburiyeti yok bu tür detayları vermeye... ama heidi'ye kanimizi isindiran bu tür şeylerdi.

19 Temmuz, 2006 00:35

 
Anonymous Adsız said...

bayan rotermayer'in aslinda iyi bir kadin olduguna inanmak isterdim. "iste simdi nedamet getirecek ve heidi'ye ebediyyen iyi davranacak" diye her bölümde heyecanla ümit ederdim.

19 Temmuz, 2006 00:38

 
Anonymous Adsız said...

klara'nin ayaga kalkip yurume sahnesindeki gerilimi ve heyecani unutmak mümkün mü?

19 Temmuz, 2006 00:39

 
Anonymous Adsız said...

bir çocuğa sütü sevdirmek isterseniz, peter'in, keçi'nin altina yatip ağzına süt sağması sahnesini gösterebilirsiniz...

19 Temmuz, 2006 00:41

 
Anonymous Adsız said...

çatı katındaki odasını kıskanırdım şu incecik merdivenle çıkılan..:)azmı yalvarmıştım babama..hey gidi günler..

14 Ağustos, 2006 15:30

 
Anonymous belirsizlik muadili said...

cizgi filmin baslangıcında bu salıncakta teyyyy gokyuzune dek cıkabilen bi salıncakta sallanırdı...hatta ayaa kuslara bilem degiyodu dooru hatırlıyosam...ne gusel bişey yaa

23 Eylül, 2006 23:21

 
Anonymous Adsız said...

Bazen BİM de Heidi'nin ekmeklerinden görüyorum, küçük, kahverengi somunlar, nostalji olsun diye alıyorum. Hort diye ısırıyoduya o ekmekten. Sora bu çizgifilmin filmini yapmışlar, Peterle Heidi büyük tabi, peter isviçre ordusuna katılıyo felan, heidi ile işi bitiriyolar hatta. Peter'i 9,5 haftayla, Top-Gunla dalga geçilen filmdeki eleman oynuyo. Çocukluğun masum duygularını böyle yıpratıyolar işte.

11 Ekim, 2006 07:16

 
Anonymous Adsız said...

Ateşte eriyen peynir, taze süt ,samandan yatak ve agacların sesi..!

heidinin frankfurttayken gecirdiği o son travmalar(bayılmalar aglamalar ve halisünasyonlar görmeye baslaması) beni derinden etkilemiştir..claranın bencil arkadaslığına kızmısımdır cünkü heidiyi dağdaki hayatından alıkoyup bina yıgınının içine hapsetmiştir bu kız duygu sömürüsüyle..!

bir de peter vardı yaa ben hep peterle heidinin ileride evleneceğini düşünürdüm..hala da düşünürüm :)

11 Ocak, 2007 19:09

 
Anonymous Adsız said...

Hayatımın en güzel yıllarının en güzel çizgi filmiydi... Şimdiki çocuklar ne yazık ki bizim kadar şanslı değiller...

17 Nisan, 2007 16:53

 
Anonymous Feylozof said...

Gerçekten Heidi çocukluğumuzun en güzel çizgi filmi idi.Okuldan eve dönüşte hemen oturup onu izlerdik.İsviçre Alplerinde sıradan insanların hikayelerini,Alplerin inanılmaz güzellikteki manzaralarıyla izlemek çok hoştu.Ayrıca Heidi nin her sorunun iyi yönünü görerek ,Polyannacılık oynayarak çözmesi çok güzel bir insani davranış idi.Çocoklarımızında günümüzdeki şiddete dayalı çizgi filmler yerine böyle doğaya ve insani davranışlara önem veren çizgi filmleri izlemesinin çok faydalı olacağını düşünüyorum.

19 Nisan, 2007 01:29

 
Anonymous Adsız said...

heidinin kitabını bi cok defa okudum o kadar zevk alıyorum ki anlatamam o benim en büyük mutluluk kaynagımdır o daglar yemyesil tepeler ve tabi en önemlisi aralarındaki sevgi ve neşe.cocuklugumdan beri hep heidi olmak istemişimdir.dogada cocuk olmak o neseyle zevkle okula gidip gelmek arkadaslarımla eglenmek sutle ekmekle peynirle beslenmek yeterki doga cocukluk ve sevgi birarada olsun sehirdeki lüksüde olmasın razıyım.bizim bi yaylamız var o dogal ortama gittiğimizde hep birlikte mutlu oluyoz bide cocuk olarak alplerde yasasam kesin dünyanın en mutlu yasayanlarından olurdum.
keske butun herkes heidi olsa.

24 Nisan, 2007 23:15

 
Anonymous Adsız said...

fheidi kırların ve dağların en özgür kızı benim için gelmiş geçmiş en güzel çizgi film yaşım ayıptır söylemesi 40 çoktan geçti ama tv de heidi oldumu dünya duruyor kocaman gülüşlü heidi peter le alp dedenle nice yıllar

30 Nisan, 2007 19:21

 
Anonymous Adsız said...

zatenküçüklüğümden bi heidi yi bi de candy i severim nedense HEIDİ yi çok kıskanırdım içimden hep keşke ben de Heidi gibi dağlarada yaşasam derdim hala da diyorum

07 Mayıs, 2007 14:04

 
Blogger deniz said...

ben de heidiyi çok seviyorum.çocukken sadece heidi varken yemek yermişim annem hala anlatır.şu anda yayınlanan çizg filmleri acaba çocuklar büyüdükleri zaman bizim gibi güzel anabilecekler mi merak ediyorum.

17 Mayıs, 2007 19:04

 
Anonymous Adsız said...

bu heidinin bir karış açık ağzına ve hep heeeeeeeee demesine sinir olurdum ama o kötü teyzesi gelip de kızcağızı kandırıp frankfurta götürüyor ya çok üzücü bir hadiseydi hep dörtgözle büyükbabasına dönmesini beklerdim ne iyi adamdı alp dede değilmi artık benimde bir çocuğum var ancak sanırım benim kadar şanslı olamayacak bu tür çizgifilmler onun zamanında olmaz herhalde ama o da benim gibi kitaplarını okur orjinal eserler herzaman güzeldir çizgifilmler çok çok güzel ama kitap okumak daha güzeldir.Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandıralım arkadaşlar:))

19 Mayıs, 2007 21:57

 
Anonymous Adsız said...

pjhnpğdkğohjwğ*t0wsjm vala bende bişiy anlamadım kiiiii :(:(:(:(:(:( ama boş verin :):):):)

04 Haziran, 2007 17:38

 
Blogger lacinist said...

Sevgili HEİDİ Dostlari, neden bu yorumları burada yapıyoruz ki. hadi birlik olalım ve o eski günlerimize dönelim ,bir fun clup açalım yada birşeyler yapalım ve tv lerde yine izleyelim.hadii lütfennn... sizlerde birşeyler yapınn.. sevgiyle kalın HEİDİ severler...

06 Haziran, 2007 16:46

 
Blogger lacinist said...

Sevgili arkadaşlar.eskiye özlem hiç bir zaman bitmez,şimdiki çizgi flimlere bi bakın hangisinde saflık,duygusallık, özveri,sadakat,veinsancıl olan duygular var hiççç birisinde .. ben tonton ailesini, temel reisi,arı maya yı,atom karıncayı,alf ı,ve aklıma gelmeyen(yaş 37 olunca unutuyoruz artık yaşlandık mı ne:) bir çok çizgi film mi istıyorumm. bunları seyredebilecegimiz bir yer olsun yada varmııı.. bilgi verirsenizde ayrıca sevinirim.... sevgiyle kalım.ve kurabi,yelerleeeeee

06 Haziran, 2007 17:00

 
Anonymous Adsız said...

Ya öncelikle annem Heidi adlı kitabı bana 9 yaslarımdayken almıştı.O zamanlar ismin nasıl okundugunu bile bilmezdim.Hayalimde hep canlandırırdım yasadıgı yeri,buyukbabanın,claranın,hepsinin nasıl insanlar oldugunu...cizgi filmini gorunce cok sevinmistim ve buyuk bir ilgi ile her bolumune izlemistim.Zaten bir Heidi bir de seker kiz Candy benim cocukluk favorilerim:))

23 Haziran, 2007 02:55

 
Blogger leyla said...

Ben de haidiye bayılanlardanım...özellikle peterle gittikleri dağ başında uzanıp yaptıkları tembelliklere hep özenmişimdir...Alplerde her an bir sürpriz vardı..Bir gün bir kuş bulurlardı, bir gün yağmurda ıslanırlardı, başka bir gün keçi uçurumdan düşeyazıyordu....ahhhh ahhhhh... hayallerimdeki yaşam:))

24 Haziran, 2007 11:22

 
Blogger Judas said...

Babam 78 yaşında, ve hala Heidi tv de oynadığında beraber izleriz, ikimizin de o Alpler temasına, o ailenin masumluğuna, o müziklere derin bir tutkumuz var. Bu arada arkadaşlar, Emule vasıtasıyla müziğin almanca versiyonuna ve dizinin 4-5 bölümüne(italyanca) ulaşabildim. Bir araştırırsanız....Slmlar...

16 Temmuz, 2007 14:19

 
Anonymous nimet said...

ARKADAŞLAR , HEİDİNİN FRANKFURTTA GİTTİĞİ CLARALARIN EVİNDEKİ, HEİDİ YE ADELHAYT İSMİNİ VEREN KÖTÜ DADININ ADINI HATIRLAYAN VAR MI? DELİRECEEZ BİZ HATIRLAYAMIYORUZZZ

27 Temmuz, 2007 18:23

 
Anonymous BEGÜM said...

O DADININ ADI BAYAN ROTENMAYER DİR MERAK EDEN ARKADAŞIM BU KİTABI ÇOK SEVİYORUM KEŞKE TEKRAR ÇİZGİ FİLMİ BAŞLASA DA İZLESEM ABLAM DEVAMLI İZLERDİ ÇOCUKLUĞUMUZUN ÇİZGİ FİLMİ HEIDI Yİ ÇOK SEVİYORUM

29 Temmuz, 2007 20:09

 
Blogger mine said...

heidi dendiğinde ilk aklıma gelen minik bi bebekim vardı,böle tahta kafası olan minyatür bişidi ben onun adını heidi koymuştum ama gel görki benim kötü kalpli huysuz gıcık sinir bozucu abim inatla bebeğime hayri derdi ve ben inatla baş kaldırıp onu alt etmeye çalışırdım.nasıl bi heidi hayranlığım varsa bebeğin adını bile heidi koymuşum.hey gidii günleeer hey:)

08 Ağustos, 2007 10:10

 
Anonymous Adsız said...

Hayranlara bir link vereyim o zaman başka bir hayran olarak:)

http://youtube.com/watch?v=0neg52ATqyU

26 Ağustos, 2007 23:53

 
Blogger gezmen said...

annem anlatıyor ben çocukken çok severmişim heidiyi ama hatırlamıyorum şimdi bir yaşında bir kızım var saatlerce oturup izleyebilir yeni nesil animasyon filmlerin hiçbirinin yüzüne bile bakmıyor ama heidiye bayılıyor ama bende sadece bir bölümü var büyükbabasına bırakıldığı bölüm aynı şeyi bana günde 10 defa izletiyor artık kusacam bilen varsa diğer bölümlerini nerden bulacağımı sölesin lütfenn

28 Ağustos, 2007 00:36

 
Blogger seher said...

ilk okuduğum kitap ve en sevdiğim çizgi film dedesi bir ekmek yapardı yaa
çobana da götürürdü veo ekmek hemen biterdi parçaları uçuşurdu havada o ekmekten yemek istemişimdir hep off off

28 Ağustos, 2007 23:12

 
Anonymous Adsız said...

sevgili heidi,uzun yıllar onun gerçek olduğuna inanmıştm.Hala onun alplerde yaşadığına,peterle evlendiğini hayal ediyorm.Bazı kanallar arada yayınlayınca hiç kaçırmadan seyrediyorm.küçükken tek anlamadığm seyrederken,yaz,kış elbisesinin değişmediğiydi.En hoşuma gidenide,iştahla süt içişi,yemek yemesi,çıplak ayakla çimlere basışıydı.Birde,tatlılığıydı...ha birde,yaşadığı yerin yazı,kışı,baharı,ağaçları...onun yerini hiç bir şey tutamadı,unutturamadı.

02 Eylül, 2007 13:32

 
Blogger ismsiz hayran said...

Kızım 1,5 yaşında ve heidi'yibugün ilk kez seyretti ve çok sevdi.bu tarz çizgi filmlerinin sürekli üretilmesi veyayımlanmasını çok arzu ettiğimizi bilmenizi istiyorum.Veson olarak heidi'yi çok ama çok seviyoruz

04 Eylül, 2007 23:46

 
Anonymous Adsız said...

Ben heidinin kıtabını bitirdim çok güzel bir kitp herkese tercih ederim şimdi özetini çıkarıyorum bilgi topluyorum internetten buyuzden yorum yazdım by by

05 Eylül, 2007 18:51

 
Anonymous Adsız said...

http://www.heidipage.com/top/ bu linkte benden bayılacaksınız!!!baby lemonade

08 Eylül, 2007 22:27

 
Anonymous Adsız said...

HALAM BENİ HEİDİYE BENZETİYR.21 EYLÜL 2007...BEYKOZ.

21 Eylül, 2007 14:43

 
Anonymous Adsız said...

Çocukluğumun en güzel çizgi filmiydi izlemekten hiç bıkmazdım....................

22 Eylül, 2007 12:53

 
Anonymous Adsız said...

insan hayatında cocukken sevdiği hiç bir şeyi unutmuyor.Sevdiği ne olursa olsn azalmıyor,eksilmiyor,unutmuyr.Kaç şeyi çok sevdikki zaten...düşündüm.kendime sordum...birincisi,HEİDİ...sonra,A YŞEGÜL diye cocuk kitapları vardı(ayşegül gemide,Ayşegül küçük anne,Ayşegül vs.vs.vs.)sonra,şeker kız candy,bunlar aklıma gelen en sevdiklerim...AYSEGÜL SERİSİ o zamanlar Alpagut yayınlarından çıkıyordu.HEİDİ, TRT de yayınlanırdı,SEKER CANDY de öyle.Üçünün ortak özelliğini düşününce...üçüde saygılı,terbiyeli,çalışkan,sevgi,neşe dolu,hayvansever.Bir başka ortak özellikleride,üçününde yüzü çok güzeldi.Çokta tatlı ve şirindiler...bugünkü çizgifilmleri düşününce,onlarla karşılaştırınca sadece kaygı,sadece kaygı...24.EYLÜL.O7.Pzt.Şahinkaya

24 Eylül, 2007 23:30

 
Anonymous Adsız said...

benımde en sevdigim cizgi dizidir kitabını defalaca okumusumdur kuçukkende az izlemedm kardeşlerimle sabırsızlıkla beklerdim her bölümünü ne günlerdi ama simdi ne uzak o çocukluk bana

26 Eylül, 2007 11:09

 
Anonymous Adsız said...

tüm yorumları okudum.vallahi hepsi okadar gerçekki hepsi içtenlikle yazılmş.hey gidi heidi hey...her bölümü beklenen kaç çizgifilm vardırki...yaş 30 u geçeceksn oturup sanal bir kız çocuğuna metiyeler dizeceksn...insan 40 da gelse sevdiğini seviyor demekki.benim de her bölümü aklıma.ama benim bakış açım biraz ferklı olabilir.mesela,heidi clara neyse yazıldığı gibi değil okunduğu gibi yazacağım.nerde kalmıştım,heidi klarayla tanıştı yürüdü.heidiye çok şey borçlu.bence onlara klara ve zengin babası sanırım kışları heidiye kızıyla iyi bir tahsil yaptırmıştır diyorum.klarayı o sıkıcı bunaltı hayatına renk katan neşeli pırıl,pırıl kıza ne yapsalar azdır.ayrıca,izlerken şimdilerde daha iyi farkediyorumki şu çirkin sevimsiz ruhsuz(klaranın dadısı)bayan rotarmayer bence klaranın babasına aşıktı.ama yine bence adam onu görünce kadınlardan nefret ediyordur...ruhsuz.rüküş bir cadı...vay beee,oturdum metiyeler dizdim.ne diyeyim seni seviyoruz heidi.kime kısmet olur böyle sevgi değil mi?sevgiler.

28 Eylül, 2007 12:39

 
Anonymous Adsız said...

önce çizgiromanı sonra çizgifilmi..dönüp dönüp okudum,kimbilir kaç kere izledim..doğanın güzelliklerini farkettiren,insana öle bi yerde yaşama özlemi duyuran bi hikayeydi..çok güzeldi bee..

03 Ekim, 2007 12:18

 
Anonymous Adsız said...

aslında oturup ödev yapmam gerekiyor. Ödevler,projeler ve iş güç insan daha da bir sığınıyor çocukluğa ait şeylere. Yuvarlak bir pencere istiyorum bende içinden yıldızlar taşan!

03 Ekim, 2007 23:18

 
Anonymous Dj K@R@KULE said...

s.a arkadaslar heidi cok guzel bır film onu herkezin rızası icin izleyin dıyorum benim en cok sevdigim ders turkce oldu sizde izleyin sizinde dersleriniz 5 gelsin arkadaslar ok muu ben den bu kadar ii film ler ii aksamlar ii sabahlar ok byby

06 Ekim, 2007 12:19

 
Anonymous DooM_HunteR said...

s.a ben mertcan sitem var www.mertcan.com buyrun sizleri oraya bekliyom orda heidi nin baskanı yazılısı herseyi orda sizleri bekliyorum byrun gelin kapım acık ii gunler

06 Ekim, 2007 12:22

 
Anonymous DooM_HunteR said...

s.a ben DooM_HunteR counter oynıyan 62.68.202.66 ya gelsin her gun ordayım bana ii cs ler size ii okullar ben burda heidi yi tanıtmadım ama sıtem var buyrun gelin sitem www.doomhunter.com

06 Ekim, 2007 12:25

 
Anonymous Adsız said...

heidi.. okuldan koşa koşa heyecanla televizyonun başına geçerdim ağladığında gözlerim dolardı şimdi bir kat dha fazla seviyorum yazarı her kimse güzel bi hayal ülkesi kurmuş tebrikler..

07 Ekim, 2007 20:37

 
Anonymous Adsız said...

lütfen arkadaşlar büyükbabanın adını hatırlayan var mı?deliriyorum.

17 Ekim, 2007 17:10

 
Anonymous arzu said...

Bu site muhteşem olmuş, muhteşem... eline yüreğine sağlık yapanın :)

her afiş her not her mesaj beni biraz daha çocukluğuma götürdü. ve en önemlisi de aralarda izlediğim küçük videolar:)

masumiyete, saflığa, hayatın güzelliğine inanan beyinlerle ve gözlerle takip ettiklerimize geri dönmek zaman makinesinde yolculuk gibiydi...

Ve tabiki Haidi :)

çocukluğumda yarı kabus misali gökyüzüne bağlı bir salıncakta sallandığım geceleri hatırlıyorum... saf sevgiyi, özgürce haykırmayı doğayı sindire sindire hayatımıza sokmayı hatırlıyorum...

20 Ekim, 2007 23:38

 
Anonymous Adsız said...

ilk yazıldığında haidi sarışınmış.jepon çizgi filmi ile siyah saçlı bir kıza çevirilmiş

24 Ekim, 2007 21:24

 
Anonymous Adsız said...

heidiyi çok seviom süper bi çizgi filmdi ve o kadar hayaller ürettim ki orda olmak isterdim ne güzel ama dağlar alpler kafanı dinle yaşa dur süper ve oraya gitmek isterim doğrusu süper bi yer huzur verici bişey ohh ne güsel

26 Ekim, 2007 19:44

 
Anonymous Adsız said...

küçük kızımın sayesinde heıdı yi günde birkaç kez izliyoruz.aslında ben de severek izliyorum nede olsa çocukluğumun çizgi filmi...

05 Kasım, 2007 12:09

 
Anonymous Adsız said...

heidi benim tatlı kahramanım..dünya var oldukça o da var olacak!

14 Kasım, 2007 14:13

 
Anonymous Adsız said...

Dizi listesini teker teker dolaştım,vaktimi ayırıp bazılarını okudum...Arkadaşlar biz o dönemde sadece ağlamışız.Yahu delirmemiş olmamıza şaşıyorum.Yok Marco,yok Georgie,yok Candy,yok Flanderlerin Köpeği...Hani daha fazla saymama gerek yok diğerlerinide biliyorsunuzdur.Hala yaşıyoruz ama, işin komiği bunlara hala çok bağlıyız.Özlem duyarak yaşamışız.Olsun ben katil,cani,canavar olmaktansa ağlayan duygulu biri olurum daha iyi.Tekrar gösterseler,diğer vurduları kaldırıp.Çocuklara ne olur acaba??

05 Aralık, 2007 18:26

 
Anonymous Adsız said...

severek izlediğim ( hala )bir çizgi film üstelik kanal 1 de yayınlanıyor ( saat sabah 11:30 )bende severek seyrediyorum

19 Aralık, 2007 01:06

 
Anonymous nessss said...

yaaa ben aşıgım buna:)Hatta bugun babamla izledik o bile seyredıyo heheh :)

19 Aralık, 2007 16:28

 
Anonymous MaSaL periSi said...

ÇOCUKLUGUMUN ÇİZGİ FİLİMİ.BUYUK BİR ŞEHVETLE İZLİYORUM.VE ESKİ GÜNLERİMİ ANIMSIYORUMNSENELER NEDE ÇABUK GEÇMİŞ OYSA...

20 Aralık, 2007 14:29

 
Anonymous Adsız said...

BEN SEYRETTİM EŞİM SEYRETMİŞ VE ŞİMDİ 2 YAŞINI DOLDURAN KIZIM HAYRAN.DEVAMI KEŞKE OLSA....

26 Aralık, 2007 02:19

 
Anonymous Adsız said...

hani su haydinin cantasına doldurdugu ekmekler varya resmen kokusu burnumda: nasıl cıtır cıtırdır o ekmekler!

26 Aralık, 2007 18:46

 
Anonymous Adsız said...

yaw heidi çok güsel hala kanal1'de saat:11 gibi hafta içi gösterilio:)))
ayrıca büyük babanın ismi almoyi idi.

29 Ocak, 2008 16:19

 
Blogger Seda Şatana said...

Ah ben de Heidi'yi çooook ama çooook seviyorum.Çocukluğumda da kahramanımdı. Şimdi de kahramanım. Hala Kanal 1 de izliyorum. Üstelik 22 yaşında olmama rağmen.Ay hele Clara'nın evinde yaşadıkları ne kadar acıklıydı. O Rotenmayer denen kadına öyle sinir olurdum ki...O kadını kapı dışarı edip kovmak gelirdi içimden. Heidi'yi sürekli ağlatıyordu o cadaloz.Canım Heidi'ciğim kıyamam ben sana.

03 Şubat, 2008 03:30

 
Blogger serdal said...

hikayelerini okuyan var mı arkadaşlar. kaplumbağalar ile ilgili bir macerası vardı hatırlayan var mı. arkadaşlarla konuşurken farkettim ben hatırlıyorum ama arkadaşlar yok diyor ... aslında kültür kendimizi tarif etmenin başka yoludur...

13 Şubat, 2008 01:05

 
Anonymous Adsız said...

arkadaşlar hedının kötü kalpli teyzesinin adı ne idi delricem hatırlayamıyorum

14 Mart, 2008 21:36

 
Blogger mihriban said...

keşke serçek olsa

14 Mart, 2008 22:50

 
Blogger mihriban said...

keşke gerçek olsaydı

14 Mart, 2008 22:51

 
Anonymous Adsız said...

50 yaşındayım ama hala kanal 1 de sabahkarı keyifle izliyorummmm
oya

21 Mart, 2008 02:16

 
Anonymous Adsız said...

peynir, kesinlikle peynir büyükbabanın yapmış olduğu peynirler mükemmel bir lezzet görüntüsü........ ve halen daha bende peynir sevgisi..

30 Mart, 2008 04:45

 
Anonymous Adsız said...

heidi çok güzelhep izliyorum ben büşra 12 yaşımdayım

22 Mayıs, 2008 13:55

 
Blogger malkavianprincess said...

yemek sever bi cocuk olmamama ramen ben bu heidilerin evinde yenen ekmeklere bayilirdim o kadar guzel gorunurlerdi ki!bi de heidinin bayan rotenmayerli gunleri ayri bi duygusallik yaratirdi insanda...bigun o buyuk evde oynarken bi odaya girmisti de bi resim gormustu..yazik alplerdeki evini hatirlamisti maffolmustu ben de aglamistim saskin bi sekilde...

09 Haziran, 2008 23:34

 
Anonymous Adsız said...

heidi'yi ben walla çok sevdim hem eğlenceli hemde çocukları bu gibi yani köy,çiftlik gibi şeylere sürüklüyor ama hikayenin en kötü yani acıklı olan yeri de bayan rotenmayerin heidi ye kötü davranması ama allahtan clara nın ninesi bu işe kısa bir sürelik te olsa el oyması ben bu hikayeyi anlatırsam epeybi uzun sürer ama hayatımdaki en güzel animasyondu..

27 Haziran, 2008 13:06

 
Anonymous Adsız said...

mer haba heidi.sen çok şanslısın bence nedenmi?çünkü sen çok güzel biryerde yaşıyorsun.bende senin gibi güzel yerlerde yaşamak istsyorum.ben 9 yaşımdayım ve kütahyanın tavşanlı ilçesinde yaşıyorum tavşanlının merkezinde büfemiz var şu anda büfedeyim ve annaem bana şu anda kızıyor nedenmi sana ve bazı hayranlarıma yazdığım yorumlar için kızıyor.görüşmek üzere heidiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

29 Haziran, 2008 18:51

 
Anonymous eda said...

heidi nin çizgi filmleri bayılıyorum.çünkü doga hayatını anlatıyor.kardeşim feyza aynen heidiye benziyor.

02 Eylül, 2008 17:51

 
Anonymous Adsız said...

Şimdi geçmiş aklıma geldi gözlerim doldu 30 yıl öncesi.. okuldan gelir anamla beraber seyrederdik. bir ara kanal 1 demi atv de mi gene yayınlanıyordu... gözlerim dola dola seyrettim.. 3 yaşındaki kızımı hatta televizyonun önüne geçirip ekranda o varken resmini çektim...

11 Eylül, 2008 16:14

 
Anonymous Adsız said...

http://www.marz-kreations.com/Nostalgia/CartoonsSongs/songs/Cartoni%20Animati%20-%20Heidi.mp3
alın size heidinin şarkısı.. ama bu yeni versiyon. Ben eskisini arıyorum .. O daha guzeldi!

11 Eylül, 2008 16:32

 
Anonymous eskidendi çok eskiden.. said...

80 den önce çizgi filmin aynısın çizgi roman şeklinde fasükülleri vardı.1980-81 öğretim yılıydı, ilkolul 1.ci sınıfa gidiyordum.Akşam üzerlerini iple çekerdim Heidiyi izlemek için.
ilkokul birde Her bir sayfası çok güzel renkli resimlerle dolu fransız yapımı, heidinin sarışın olduğu 12 adet kitabım olmuştu.Ama aklım hep üzerinde çizgi film karakterinin olduğu ciltli kalın heidi mutlu kız romanındaydı.
İlkoluk 3. sınıfta annem bana üzerinde çizgi film karakterinin olduğu altın kitaplar yayınevin bastığı "Heidi mutlu kız" isimli ciltli romanını almıştı, sevincimden deli olmuştum.
İlkolul 5 e giderken heidinin genç kızlığını anlatan bir romaın olmuştu. Bu romanda heidi yatılı bir koleje gidiyor ve koleji bitirince bir köyde ilk okul öğretmeni oluyor, dağdaki kulbeleri yanıyor, büyük baba ölüyor ve romanın sonunda hedi ve keçi çobanı peter evleniyordu.Büyük babasının öldüğünü okuyunca hüngür hüngür ağlamıştım.
Üniversiteye giderken,Heidinin fransızcasını alıp okumuştum. İngilizce kursuna giderkende ingilizcesini...
Aradan uzun yllar geçti,şimdi 35 yaşındayım ama,ne zaman heidi kitabı görsem çoculuğum geliyor aklıma...ve gözlerim doluyor.

22 Aralık, 2008 13:12

 
Blogger Bülent said...

heidi çizgi filmi çok güzeldir.

12 Şubat, 2009 13:06

 
Anonymous Adsız said...

çoçukluğumun en seviğim çizgi filmiydi şüphesiz.şu an 20 yaşındayım ama buna rağmen nerede bunula ilgili bişi görüp duyarsam o günlere giderim..kısaca çocukluğum denildiğinde söyleyebilceğim tek şey heidi sözcüğüdür..

14 Şubat, 2009 16:51

 
Blogger serkan_senyuz said...

Sizcede biraz abartmıyomusunuz...Heididen önce klamenjero dağıyla habire düşmanlık eden bir kızcağız daha vardı, o daha çekmiş bir arkadaştı feleğin sillesini yemişti yani,hatta bu kızacağızdan sonra Hikmet Şimşekli pazar müziğimiz yayınlanırdı kültür dolardık klasik batı müziğiyle yokmu hatırlayan onları...

24 Mart, 2009 08:57

 
Anonymous Adsız said...

kızım ben işe gittikten sonra bakıcıya heidiyi açtırıyor işim olmadığı günler birlikte izliyoruz küçükken de izlerdim

03 Nisan, 2009 19:16

 

Yorum Gönder

<< Home