Google
 
Web www.realfiesta.com

Çocukluğunu 80'lerde yaşayan bizlerin önce TRT'de sonra özel kanallarda izlediğimiz, unutulmaz çizgi filmler.

Pazartesi, Nisan 17, 2006

ARI MAYA

arım balım peteğim
Annemin anlattığına göre ben Arı Maya izlerken o da yemeğimi ağzıma tıkarmış?? Ben bunu izlediğimi hiç hatırlamıyorum ama resimli bir kitabı bile varmış bende. Bu da böyle kız mı erkek mi bilinmez bir arıydı, en azından ben hiç bilemedim, böle pösteki gibi yekpare bir saçı, çizgili donu vardı, çiçekten çiçeğe uçardı. Sevgi ve de mutluluk böcüğüydü kendisi. Ama çizgi filmi çok acıklıydı, bir nesli hüngürt şakırt ağlatmıştı. Minik Maya annesini kaybeder bizim gözyaşlarımız sel olur akardı, aaah ah!

15 Comments:

sinoş said...

maya kızdı bi de onun erkek arı olan bi arkadaşı wardı ama onun adını bende hatrılamıom.. eve gidince kardeşime soriim :)

10:05 AM

 
Özkan said...

:) bi de bunun silgileri vardı sarı pembe yeşil falan rekliydi. kokuyodular...:)Eminim herkes kullanmıştır bunlardan en az bir tane...

2:08 PM

 
duygu said...

ya o kadar mutlu oldum ki bu siteyi görünce gerçekten. ki yaptıysa onu çok seviyorum

9:55 PM

 
özge said...

kitabı bile vardı bende,nerde acaba şimdi:)

12:00 AM

 
e.c. said...

ari maya ve degerli ve atom karinca perdemin deseniydiler. neden bilemiyorum, kendimi o karakterlerden bir tek arimayayla ozdeslestirirdim. bir super gucu var miydi bu arinin? yoksa erdemli miydi sadece?

12:31 AM

 
gökhan avanoğlu said...

arkadaşının adı willie, william gibi bir şeydi ama asıl benim hasta olduğum karakter çekirge filipti.

3:50 PM

 
zeynep said...

cekilmis en bayik cizgi filmdi sanirim bu, jeneriginin otesine pek gecememisimdir.

11:06 PM

 
Scud said...

Evet. Bunun silgileri vardı. Ben kalemlerime katık yapıp yerdim o silgileri. Hızımı alamayıp Bi kız arkadaşımınkini de yemiştim örtmene söylemişti beni :)))) Napim çok güzel kokuyolardı :)

12:50 PM

 
Anonymous said...

arkadaşının adı billy'di!

4:29 PM

 
elmagnifico said...

bunun silgilerini koklayan pek çok genç tinerdi oldu, toplumdan dışlandı. bildiğim kadarıyla o silgiler yasaklandı, içine ne koyuyolarsa öyle bi dönemin çocuklarını manyak etmişti. böyle bi parfüm tasarlasalar, hapishanelerde en çok tecavüz suçlusu olurdu

10:53 PM

 
Anonymous said...

kardesimin, kapi araligindan, sanki gizlice izlemek zorunda kalmis gibi ari maya'yi seyrettigini hatirliyorum (zavallim, cok uzuldugu icin seyretmemeyi istiyordu icten ice herhalde... ama bir turlu de kopamiyordu). bir yandan seyreder, bir yandan aglardi. ben onu seyretmekten ari maya'yi seyredememisim anlasilan...

2:14 AM

 
Anonymous said...

bende de tahta küplerden yap bozu vardı galiba ?

4:42 PM

 
tuba said...

ewt o kokulu silgileri bn de hatırlıyorum ve sonra yok işte kokulu silgi almayın zararlı die de bişey çıkmıştı.. ama bunun kitapları çok meşhurdu yaa 1. sınıfta okuduum ilk kitaptı:)

10:35 PM

 
belirsizlik muadili said...

acayip meraklı bi tipti
luzumlu luzumsuz herseyi sorardı.bööle buyukce bi arı vardı onu fıtık ederdi:)bu dısarı cıkmak kovandan ayrılmak istiyodu.bööle dısarısı güllük gülüstanlık geliyodu.bi gun kovandan basını bi uzattı.dısarda yagmur ruzgar falan ortalık kararmıs hiç hosuna gitmedi tabe.ama sonra cekirge filip bekle dedi gorceksin az sonra.yagmur dinip gunes acınca bu bööle agzı acık manzarayı izlemeye basladıydı.bu sahne niyeyse cok net aklımda kalmıs.ben de filipi cok severdim.ama sonra obur boceklerle tanısması falan da ilgi cekici ve ogreticiydi.hele bi kurbaganın avlanma sahnesi vardı yuregim agzıma geldiydi.az daha kurbaa bunu yutacaktı yaff:))hıı bi de bööle ciğ damlasıyla falan sabahları yüzünü yıkaması pke sevimliceydi:)

11:46 PM

 
Anonymous said...

Sanirim Balarisi Tombik ile Ari Mayayi karistirmishsiniz.Resimdeki Ari Maya ama acikli hikayesi olan ise Balarisi Tombiktir. Tombik Mayadan once yayinlanmishti.

8:04 AM

 

Post a Comment

<< Home